Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo Y33s 8GB/128GBPre-owned
Mirror Black| official| 128GB
৳15000 Tk
The Vivo Y33s offers a 6.58-inch FHD+ IPS display, a MediaTek Helio G80 chipset, and a 50 MP triple-camera setup. With an 8GB+128GB memory combo, a 5000mAh battery, and Android 11, it’s a well-rounded mid-range device for everyday use.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.58 inches |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Resolution | 1080 x 2408 pixels, ~401 ppi density |
| Dimensions | 164.3 x 76.1 x 8 mm |
| Weight | 182 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, Funtouch OS 11.1 |
| Chipset | MediaTek Helio G80 (12nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 8GB RAM (expandable via microSDXC) |
| Main Camera |
Triple 50 MP (wide, f/1.8), 2 MP (macro, f/2.4), 2 MP (depth, f/2.4); 1080p@30fps video recording
|
| Selfie Camera |
16 MP (f/2.0); 1080p@30fps video recording
|
| Sensors | Side-mounted fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 18W fast charging |
| Other Features / Info | USB Type-C 2.0, FM radio, reverse charging, AI-enhanced camera features |



